Ogólnopolski Festiwal Studencka Wiosna Teatralna!

Data: 25.03.2024 Kategoria: Wydarzenia

ACKiM UMCS Chatka Żaka już po raz trzeci organizuje niepowtarzalne święto studenckiego teatru - Ogólnopolski Festiwal Studencka Wiosna Teatralna!

Festiwal to nie tylko konkurs, lecz przede wszystkim okazja do prezentacji własnych dokonań, zdobycia renomowanych tytułów oraz atrakcyjnych nagród finansowych (Grand Prix to 5000 zł). Po raz trzeci po reaktywacji festiwalu z lat '60, Studencka Wiosna Teatralna stanowi doskonałą platformę do promocji talentów młodych twórców.

Tegoroczna edycja festiwalu, która odbędzie się pod hasłem „Pre-teksty” w dniach 22-24 maja 2024 roku w ACKiM UMCS Chatka Żaka w Lublinie, stanowi doskonałą okazję do eksploracji nowych dróg oraz przełamania utartych schematów. Organizatorzy zachęcają młodych artystów do wyrażania swojej własnej wizji świata oraz formułowania aktualnych problemów poprzez sztukę teatralną.

Zgłaszać spektakle można do 16 kwietnia 2024 roku.

Szczegółowe informacje dotyczące regulaminu oraz ridera technicznego znajdują się pod linkiem: Zgłoś spektakl do Studenckiej Wiosny Teatralnej!

W przypadku pytań, prosimy o kontakt pod adresem: swt@mail.umcs.pl.

Organizatorem projektu Ogólnopolska Studencka Wiosna Teatralna jest Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka.