TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Dział Studencki

Wydział Informatyki i Telekomunikacji

EKA.NET to Koło Naukowe zrzeszające pasjonatów i miłośników technologii Microsoft'owych. Nasze działania polegają na popularyzacji wiedzy i umiejętności dotyczących platformy .NET, chmury Azure oraz sztucznej inteligencji. Wspieramy osoby rozpoczynające swoją przygodę (np. poprzez Akademię C#), jak i bardziej doświadczonych kolegów (udział w licznych warsztatach, projektach, czy konferencjach).


Adres e-mail: ekadotnet@outlook.com

Facebook: www.facebook.com/ekadotnet

Celem działalności koła jest popularyzacja nowoczesnych technik modelowania, identyfikacji, optymalizacji, rozpoznawania systemów złożonych. 

Koło zajmuje się przygotowaniem studentów do konkursów oraz zawodów algorytmicznych. Prowadzi ono wykładu z algorytmiki, sztucznej inteligencji oraz samodzielnie organizuje sparingi programistyczne. Członkowie Koła rozwijają swoje zdolności w zakresie matematyki, algorytmiki i programowania. 

Koło Naukowe EKSA prowadzi dodatkowe szkolenia i zajęcia dla studentów kierunku Automatyka i Robotyka. Działając w kole mogą oni prowadzić własne projekty oraz korzystać ze sprzętu gromadzonego na Uczelni. Dodatkowo koło organizuje szkolenia we współpracy z firmami z branży automatyki. 

W swoich szeregach zrzeszamy osoby, których pasją i zainteresowaniem jest szeroko rozumiana automatyzacja życia codziennego. Celem naszej pracy i projektów jest ograniczenie udziału człowieka w codziennych czynnościach do minimum. 

Koło naukowe zajmujące się praktycznym zastosowaniem informatyki do rozwiązywania problemów z zakresu biologii i medycyny. Pracujemy nad artykułami naukowymi i przygotowujemy projekty informatyczne mające zastosowania we wcześniej wspomnianych dziedzinach. 


LinkedIn: www.linkedin.com/company/biomedical-ai/about/

Celem Koła jest poznawanie, wdrażanie i eksperymentalna weryfikacja nowych technologii, metod i narzędzi informatycznych. 

Koła Naukowe JavaTech realizuje praktyczne projekty informatyczne, które pozwalają zdobyć doświadczenie przydatne w przyszłej pracy.


Adres e-mail: javatech@student.pwr.edu.pl

Facebook: www.facebook.com/KNJavaTech

Głównym celem działalności LVFG jest propagowanie wiedzy z zakresu technik komputerowych akwizycji, analizy i przetwarzania informacji z wykorzystaniem środowiska NI LabVIEW.

Nadrzędnym celem działalności jest pogłębianie wśród członków KN wiedzy z zakresu metod uczenia, maszynowego, automatycznego rozpoznawania wzorców w obrazach medycznych oraz promocji Politechniki Wrocławskiej. 


Facebook: www.facebook.com/medical.ml

Celem Koła jest rozszerzanie i pogłębianie zainteresowań członków koła dotyczących moblinych technologii.

Celem Koła jest zapoznanie studentów z rzeczywistymi problemami biznesowymi przedstawionymi przez firmy deklarujące współpracę w ramach Koła, prezentacja technik modelowania i gromadzenia danych biznesowych w hurtowniach danych, nauka modelowania danych w środowisku Big Data oraz propagowanie wiedzy z zakresu najnowszych technik przetwarzania danych z uwzględnieniem przetwarzania w chmurze oraz w klastrach obliczeniowych. 

KN Native Flow to grupa entuzjastów technologii webowych oraz mobilnych. Celem Koła jest tworzenie aplikacji związanych głównie z życiem studenckim lub miejskim.

Celem Koła jest poszerzanie wiedzy na polu sztucznej inteligencji, głównie w kontekście badania działania ludzkiego mózgu i wykorzystywanie urządzeń typu interface mózg-komputer.


Adres e-mail: kn.neuron@pwr.edu.pl

Facebook: www.facebook.com/knneuron

Koło Naukowe zajmuje się szeroko pojętą problematyką niezawodności i bezpieczeństwa systemów informatycznych. 

Koło zrzesza studentów interesujących się nowoczesnymi technologiami, chcących pogłębić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania, programowania, a także zwinnych metodyk tworzenia oprogramowania. 

kn_solvro_logo.png

Koło Naukowe Solvro jest powstałym w maju 2018 roku Politechnicznym Software Housem. Zrzeszamy studentów chcących rozwijać się w tworzeniu aplikacji mobilnych i webowych. Organizujemy się w zwinne zespoły tworzące oprogramowanie dla ludzi i organizacji z zewnątrz. Uczymy się przez praktykę, a naszą wiedzę zdobywamy podczas zespołowego rozwiązywania realnych problemów, poznając przy tym oraz wdrażając nowoczesne sposoby pracy i technologie.


Adres e-mail: sknsolvro@gmail.com

Strona internetowa: www.solvro.pwr.edu.pl

Facebook: www.facebook.com/knsolvro

Celem Koła jest zdobywanie i pogłębianie wiedzy na temat programowania, zapoznawanie się z nowymi technologiami programistycznymi. 

Koło zrzesza osoby, które jednocześnie szukają nowej wiedzy i umiejętności, a z drugiej strony nie chcą się przy tym "narobić" - duży nacisk w kole kładziemy na leniwe podejście do tematu, kierując się mottem, że to właśnie lenie są najlepszymi wynalazcami. 

Koło naukowe zajmuje się teoretycznymi aspektami informatyki.

Celem Koła jest propagowanie, popularyzowanie wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii mobilnych, multimedialnych i komunikacyjnych. 

Uczymy od podstaw tworzenia gier komputerowych (w tym VR), prowadzimy warsztaty, organizujemy game jamy oraz współpracujemy z największymi firmami z branży (m.in. Techland). Wspieramy projekty tworzone przez członków naszego koła i zapewniamy im ekspozycję na największych wydarzeniach w Polsce (np. Pyrkon).


Adres e-mail: pwrtkgames@gmail.com

Facebook: www.facebook.com/pwrtkgames

Koło stawia sobie za cel poszerzanie wiedzy członków organizacji w dziedzinie tworzenia aplikacji webowych. 

Celem działalności Koła jest popularyzacja technologii multimedialnych wśród studentów, rozpoznawanie najnowszych technologii służących do tworzenia wirtualnych światów, propagowanie wiedzy z zakresu wirtualnej rzeczywistości, przekraczającej ramy kursów uczelnianych. 

kum-logo.png

Celami działania koła naukowego KUM jest zrzeszanie osób zainteresowanych tematyką sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego, wspólne poszerzanie wiedzy oraz prowadzenie projektów rozwijających dziedzinę. 

kredek_-_creation_and_development_group_logo.png

Kredek to koło naukowe zrzeszające studentów Politechniki Wrocławskiej pasjonujących się programowaniem aplikacji webowych i mobilnych. Zajmujemy się również prowadzeniem zajęć z programowania.


Adres e-mail: knkredek@gmail.com

Strona internetowa: www.kredek.dce.pwr.edu.pl

Facebook: www.facebook.com/KNKredek

Koło gromadzące wszystkich pasjonatów danych, danologi, sztucznej inteligencji i dziedzin pokrewnych. 

Celem działania Koła jest zdobywanie i poszerzanie wiedzy teoretycznej oraz praktycznej w zakresie metod numerycznych, a w szczególności analizy numerycznej oraz rozpowszechnianie tej wiedzy w środowisku studenckim i miejscach przyszłej pracy. 

Celem działania Koła jest poszerzanie wiedzy z systemów autonomicznych w informatyce i elektronice. 

traf_barak.jpg

Korzystając z doświadczenia specjalistów realizujemy badania i projekty związane z motion capture, wirtualną rzeczywistością, symulacją operacji laparoskopowych, uczeniem maszynowym, sztuczną inteligencją i dronami. Zrzeszamy studentów, doktorantów oraz pracowników uczelni. Posiadamy profesjonalny sprzęt oraz współpracujemy z ośrodkami akademickimi z całego świata.


Adres e-mail: traf.barak@gmail.com

Strona internetowa: www.traf-barak.pwr.edu.pl

Facebook: www.facebook.com/baraktraf

white_hats_logo.pngWhite Hats to koło naukowe działające od roku 2018, w którym wspólnie poznajemy aspekty cyberbezpieczeństwa, znacząco wykraczające poza program studiów. Chcemy nie tylko szerzyć wiedzę o tym jak być bezpiecznym w Internecie, ale również wspólnie zdobywamy konkretne umiejętności pożądane na rynku pracy w sektorze bezpieczeństwa IT. Szkolimy studentów z zakresu testów bezpieczeństwa jak i prowadzimy własną drużynę, biorącą udział w różnorodnych turniejach związanych z cyberbezpieczeństem (CTF, Attack&Defense). Organizujemy również własny turniej CTF – Break the Syntax.


Adres e-mail: kn.whitehats@pwr.edu.pl

Strona internetowa: www.whitehats.pwr.edu.pl

Facebook: www.facebook.com/WhiteHatsPWr

wireless_group_logo.png

Jesteśmy kołem naukowym zrzeszającym pasjonatów telekomunikacji i teleinformatyki.


Adres e-mail: knwirelessgroup2@gmail.com

Strona internetowa: www.wireless-group.pwr.edu.pl

Facebook: www.facebook.com/WirelessGroup

wms_dev_uos_logo.pngKoło naukowe WMS_DEV skupia się na tworzeniu i utrzymywaniu aplikacji webowych. Głównym celem jest zapoznanie studentów z narzędziami powszechnie wykorzystywanymi w branży oraz promowanie dobrych praktyk. Dodatkowo członkowie mogą tworzyć projekty, które pomogą skutecznie wyróżnić się na rynku pracy.


Adres e-mail: kontakt@wmsdev.pl

Strona internetowa: www.wmsdev.pl

Politechnika Wrocławska © 2024