TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Dział Studencki

Wydział Mechaniczny

Akademicki Klub Motorowy Apanonar przy Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej jest istniejącą od 1996 roku organizacją zrzeszającą studentów, pracowników naukowych oraz mniej lub bardziej związanych z uczelniami wyższymi pasjonatów sportów motorowych, mechaniki oraz turystyki motocyklowej - nie zapomninając także o zwolennikach odrestaurowywania motocykli zabytkowych. 


Adres e-mail: akm.apanonar@gmail.com

Facebook: www.facebook.com/Apanonar

robocik.png

W Kole Naukowym Automatyki i Robotyki Robocik zajmujemy się inżynierią pojazdów podwodnych oraz szeroko pojętą robotyką. W naszym projekcie skupiamy się na budowaniu i stałym rozwijaniu robotów typu AUV i ROV, pracujących w środowisku wodnym. Tworzymy zespół skupiający w sobie pełnych pasji studentów z różnych wrocławskich uczelni. Razem zanurzamy się w głębinach technologii, odkrywając nowe możliwości i poszerzając własne horyzonty.


Adres e-mail: robocikb9@gmail.com

Strona internetowa: www.robocik.pwr.edu.pl

Facebook: www.facebook.com/knrobocik

Celem Koła jest popularyzacja wiedzy z obszarów automatyki przemysłowej i robotyki. 

bioaddmed.png

Koło naukowe BioAddMed zajmuje się zastosowaniem nowoczesnych technologii przyrostowych w medycynie, resorbowalnymi nośnikami leków, a także analizą danych medycznych w celach edukacyjnych i poprawy standardu życia ludzi i zwierząt.


Adres e-mail: bioaddmed@gmail.com

Facebook: www.facebook.com/KNBioAddMed

Celem Koła jest rozpowszechnianie wiedzy związanej z mechaniką, konstrukcją ustrojów nośnych, układów podwozia w jezdnych, kierowniczych i hamulcowych pojazdów samochodowych oraz układów bezpieczeństwa biegnego oraz popularyzacja problematyki związanej z tworzeniem pojazdów mechanicznych, mechaniką, sportami motorowymi oraz organizacją imprez motorowych. 

Koło naukowe skupia studentów zainteresowanych rozszerzeniem wiedzy w zakresie komputerowego wspomagania w projektowaniu, szczególnie w zakresie modelowania i analiz wytrzymałościowych, posługiwaniu się programami takimi jak CATIA, Autodesk Inventor, AutoCAD, IDEAS-NX, Unigraphix NX, Abaqus, Ansys, Ls-Dyna itp.

Adres e-mail: cadfem@pwr.edu.pl

Strona internetowa: www.cadfem.pwr.edu.pl

Facebook: www.facebook.com/cadfem.pwr

Celem Koła jest propagowanie wiedzy z zakresu technologii obronnych ze szczególnym uwzględnieniem uzbrojenia ochronnego Wojsk Lądowych, wyrabianie umiejętności projektowo-konstrukcyjnych konstrukcji specjalnych oraz modelowanie zjawisk dynamicznych z wykorzystaniem numerycznych metod obliczeniowych. 

Działanie Koła obejmuje główne zagadnienia z zakresu Smart City oraz propagowania i udoskonalania rozwoju mobilności w mieście. Koło poprzez badania, projekty i wymiana doświadczeń ma realny wpływ na funkcjonowanie i rozwój miast. 


Adres e-mail: knirma.pwr@gmail.com

Celem działania Koła jest rozwijanie zainteresowań z zakresu mechatroniki. 

kn_hydro_logo.png

Koło Naukowe Hydro+ zajmuje się budową pojazdu napędzanego sprężonym powietrzem na międzynarodowe zawody pojazdów pneumatycznych w Eger na Węgrzech. Naszym celem jest zbudowanie prototypowego pojazdu pneumatycznego zaczynając od pomysłu i projektu aż do wykonania. Członkowie KN Hydro + realizują się w kilku działach, w ramach których mają przydzielone zadania. Są to: pneumatyka, zawieszenie, konstrukcja nośna, aerodynamika, napęd oraz marketing.


Adres e-mail: kolonaukowehydroplus@gmail.com

Facebook: www.facebook.com/hydroplus.pwr

Działania koła mają na celu rozwijanie wiedzy i umiejętności z zakresu zarządzania produkcją. Działamy na wielu płaszczyznach i realizujemy się w różnych projektach. Staramy się umożliwiać studentom kontakt z „żywym” przemysłem oraz rozwijanie własnych zainteresowań.


Adres e-mail: knzp.kaizen@gmail.com

Facebook: www.facebook.com/KNZPkaizen

Na czym opiera się działalność KNL?

  • Udział w konferencjach branżowych organizowanych na uczelniach wyższych w całej Polsce
  • Największy projekt – organizacja konferencji TransLogistics na Politechnice Wrocławskiej
  • Utrzymywanie stałych kontaktów z firmami z branży TSL, organizowanie wizyt w magazynach i zakładach produkcyjnych
  • Wzajemne dzielenie się doświadczeniami między Członkami Koła, a Absolwentami

Adres e-mail: kn.logistics@gmail.com

Facebook: www.facebook.com/knlpwr

kolo_naukowe_materialow_kompozytowych_kompozytywni_logo.png

Specjalizujemy się w materiałach kompozytowych i przetwórstwie tworzyw sztucznych. Współpracujemy z zewnętrznymi partnerami jak i pozostałymi kołami oraz organizacjami Politechniki. Oprócz tego realizujemy własne projekty, jak np. konstrukcja łuku kompozytowego czy lekkiego szybowca.


Adres e-mail: kontakt.kompozytywni.pwr@gmail.com

Strona internetowa: www.kompozytywni.pwr.edu.pl

Facebook: www.facebook.com/kompozytywni

skn_logo_logo_pelna_nazwa_1.pngStudenckie Koło Naukowe Materiałoznawstwa stara się kontynuować myśl doc. Rudolfa Haimanna, rozbudowując wkład Politechniki Wrocławskiej w rozwój i popularyzację wiedzy o inżynierii materiałowej. Działalność koła skupia się wokół realizacji oraz analizy wyników badań niezbędnych do wykonania ekspertyz materiałowych stopów metali i/lub kompozytów. Członkowie koła, dzięki dostępowi do wyposażenia laboratorium, mają możliwość przeprowadzenia analizy badanych materiałów z zastosowaniem badań fraktograficznych, mikroskopii świetlnej, elektronowej, sił atomowych, pomiarów twardości, itd., a także modyfikowania własności materiałów poprzez przeprowadzanie zabiegów obróbki cieplnej.


Adres e-mail: sknmat@pwr.edu.pl

Facebook: www.facebook.com/SKNMat

Naszymi działaniami staramy się propagować mechatronikę jako interdyscyplinarną dziedzinę nauki. Przede wszystkim jednak mamy na celu umożliwienie studentom zdobycia dodatkowej wiedzy i doświadczenia, oraz przelanie ich innowacyjnych pomysłów w rzeczywiste, zrealizowane projekty mogące przyczynić się do rozwoju dziedzin będących w sferze naszych zainteresowań.

Zgodnie z koncepcyjnymi założeniami naszej działalności każdy godny uwagi projekt przelewany jest w rzeczywisty model. Organizujemy również pokazy i prezentacje w celu rozpowszechnienia i ukazania potencjału mechatroniki wśród profesorów, studentów i licealistów. Swoje osiągnięcia członkowie koła mogą prezentować wspomnianych prezentacjach, jak i różnorodnych konkursach i festiwalach w których staramy się brać aktywny udział.


Adres e-mail: synergia@pwr.edu.pl

KNAP ma na celu stworzenie środowiska współpracy i wymiany wiedzy łączącej elementy pracy automatyka poznane w ramach kursów uczelnianych jak i doświadczeń zdobywanych w karierze zawodowej. 

W kole naukowym pracujemy z wieloma technologiami ubytkowymi wykorzystywanymi w przemyśle! W większości przypadków są to technologie mające na celu poprzez usunięcie materiał w danym procesie, nadać właściwy kształt oraz wymiary gotowego przedmiotu. Nie skupiamy się jednak jedynie na tych technologiach, od pewnego czasu pracujemy z drukarkami 3D w technologii FDM/FFF.


Adres e-mail: kn-osn@pwr.edu.pl 

Strona www: www.knosn.pwr.wroc.pl

Facebook: www.facebook.com/KolonaukoweOSN 

Celem Koła jest zgłębianie wiedzy na temat systemów wizyjnych, układów optomechatronicznych i technologii laserowych. 

kolo_naukowe_pojazdow_i_robotow_mobilnych_logo.png

Koło naukowe tworzy duży projekt LEM Wrocław, zajmujący się projektowaniem i konstrukcją pojazdów elektrycznych. Topowe pojazdy organizacji to elektryczny motocykl typu cross oraz pierwszy polski elektryczny motocykl szosowy w pełni zbudowany przez studentów.
Członkowie LEM Wrocław rozwijają się w dziedzinach elektromobilności, uczestniczą w wielu konkursach zajmując wysokie lokaty oraz zdobywają doświadczenie z każdym nowym projektem.


Adres e-mail: lemwroclaw@gmail.com

Strona internetowa: www.pirm.pwr.wroc.pl

Facebook: www.facebook.com/knpirm

kn_off-road_logo_czarne.png

KN OFF-ROAD jest znane głównie z Projektu Scorpio – łazików marsjańskich. Z powodzeniem rywalizujemy w konkursach Rover Challenge na całym świecie. Łączymy ze sobą działalność techniczną – mechanikę, elektronikę, oprogramowanie, ale też naukową – biologię, chemię, geologię itd.


Adres e-mail: offroad.pwr@gmail.com

Strona internetowa: www.scorpio.pwr.edu.pl

Facebook: www.facebook.com/ProjektScorpio

Celem Koła jest zdobywanie wiedzy i jej pogłębianie o szeroko rozumianych technologiach przetwórstwa tworzyw polimerowych. 

kn_pwr_in_space_logo.png

Jesteśmy grupą studentów Koła Naukowego PWr in Space, działającego na Politechnice Wrocławskiej. Razem tworzymy Projekt PoliWRocket. Naszym celem jest budowa rakiet, które mają startować na takich zawodach jak Spaceport America Cup i European Rocketry Challenge.


Adres e-mail: poliwrocket@gmail.com

Strona internetowa: www.pwrinspace.pwr.edu.pl

Facebook: www.facebook.com/pwrinspace

logo_pwr_racing_team_czarne.png

PWR Racing Team to Zespół wyścigowy Formuły Student, który od 2009 roku co roku konstruuje bolidy i startuje nimi w międzynarodowych zawodach inżynierskich odbywających się na torach wyścigowych na całym świecie. Na przestrzeni swojej działalności Zespół skonstruował 12 bolidów spalinowych, które zdobywały czołowe miejsca na zawodach w Europie i Stanach Zjednoczonych, a także zwyciężyli w całej klasyfikacji generalnej podczas Formula SAE Italy 2017. Od 2022 roku studenci skonstruowali już 3 elektryczne bolidy elektryczne z systemami jazdy autonomicznej i dalej rozwijają swój interdyscyplinarny i innowacyjny projekt przy współpracy z ponad 120 firmami partnerskimi.


Adres e-mail: racing.pwr@gmail.com

Strona internetowa: www.racing-pwr.pl

Facebook: www.facebook.com/PWRRacingTeam

Celem Koła jest kreowanie idei krótkofalarstwa i teleinformatyki wśród studentów, rozwijanie zainteresowań w zakresie radiokomunikacji i elektroniki, popularyzacja zagadnień telekomunikacyjnych oraz programowanie i zapoznanie się ze specjalistycznym sprzętem krótkofalarskim. 

Celem Koła jest programowanie i budowę robotów oraz konstruowanie struktur elektronicznych. 

Celem Koła jest zdobywanie i pogłębianie wiedzy o szeroko pojętej inżynierii materiałowej, wytrzymałości materiałów, jakości i niezawodności oraz technologii łączenia i wytwarzania. 

Koło skupia osoby zainteresowane nowoczesnymi technologiami spawalniczymi, umożliwiając im kontakt z tymi technologiami w ramach regularnych spotkań oraz wykonywania projektów studenckich. 

Jesteśmy kołem naukowym, które zrzesza osoby zainteresowane nowoczesnymi technologiami (inżynierią odwrotną oraz wirtualną rzeczywistością), konstrukcją maszyn (zarówno od strony mechanicznej, elektronicznej, czy programistycznej), modelowaniem 3D CAD oraz szeroko pojętą automatyzacją maszyn i procesów.

Celami Koła Naukowego „Tribo” są stworzenie struktury i warunków umożliwiających studentom poszerzenie umiejętności i wiedzy z zakresu podstaw konstrukcji maszyn, Tribologii i Tribotechniki oraz samorealizacji w wybranej przez siebie projektach z zakresu konstrukcji maszyn, tribologii i tribotechniki, inżynierii kosmicznej, smarowania.


Adres e-mail: tribo.kolo@gmail.com 

Strona www: www.tribo.pwr.edu.pl 

Adres e-mail: kntransportuszynowego@gmail.com

Facebook: www.facebook.com/KNTransportuSzynowego

Działalność koła naukowego obejmuje pogłębianie wiedzy i pobudzanie zainteresowań z zakresu technologii innowacyjnych, a w szczególności Technologii Rozwoju Produktu.


Adres e-mail: kontakt@rt.pwr.edu.pl 

Strona www: www.rt.pwr.edu.pl 

Facebook: www.facebook.com/RapidTroopers 

Działania Koła mają na celu rozwijanie wiedzy i umiejętności z zakresu zarządzania produkcją. Staramy się umożliwiać studentom kontakt z "żywym" przemysłem oraz rozwijanie własnych zainteresowań. 

Koło skupia studentów o odmiennych doświadczeniach i zainteresowaniach, których łączy wspólne zamiłowanie do motoryzacji. W wyniku tego połączenia powstają różnorodne projekty! Od projektów rowerów, rowero-kosiarek, poprzez super oszczędne konstrukcje czy też pojazdy terenowe (również ciężarowe), modyfikacje silników, elektroniki silnikowej, diagnostyki aż po organizację wyścigów samochodowych. Dysponujemy własnym zapleczem warsztatowo-narzędziowym, współpracujemy z innymi kołami naukowymi, również spoza Politechniki Wrocławskiej. 


Adres e-mail: skntp13@skntp13.pwr.edu.pl  

Strona www: www.skntp13.pwr.edu.pl 

Facebook: www.facebook.com/SKNTP13 

Jesteśmy grupą młodych ludzi, których połączyła pasja do odkrywania tajników ludzkiego organizmu. Każdy z nas ma inne zainteresowania, inne zdolności oraz zakres wiedzy, jednak staramy się przekuć tą różnorodność w sukces w odniesieniu do prowadzonych badań. 

Celem naszego koła jest popularyzacja wiedzy z mechaniki płynów. Przeprowadzamy badania i projektujemy układy przepływowe przy wykorzystaniu programów CAD i pakietu ANSYS. 

logo_rekiny_jakosci.png
Co nas interesuje?
Systemy zarządzania jakością, najnowsze technologie w produkcji przemysłowej, zagrożenia i możliwości rozwojowe na rynku Polskim, firmy zajmujące się produkcją przemysłową, a także projekty inżynierskie oraz specjalistyczne publikacje związane z zarządzaniem i inżynierią jakości.

Adres e-mail: rekiny.jakosci@gmail.com

Facebook: www.facebook.com/rekiny.jakosci

 

Politechnika Wrocławska © 2024