Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego

Działalność naukowa koła koncentruje się na hydrotechnice oraz jej styku z takimi dziedzinami jak: geotechnika, GIS, urządzenia wodno-kanalizacyjne. Zajmujemy się modelowaniem fizycznym i numerycznym przepływów wód powierzchniowych i podziemnych. Zapraszamy do nas na seminaria, terenowe wyprawy naukowe, prezentacje a także zachęcamy do uczestnictwa w konferencjach.

Facebook: www.facebook.com/aquaeductus

Zainteresowania Koła obejmują szeroką tematykę budownictwa ogólnego oraz badania materiałów, zwłaszcza badania nieniszczące. W ramach działalności Koła prowadzimy projekty własne, współpracujemy z innymi kołami oraz firmami zewnętrznymi, bierzemy udział w konferencjach, szkoleniach i wycieczkach.

Strona internetowa: www.etaksi.pwr.wroc.pl

KN Fizyki Budowli „RESTART” zostało założone w 2021 roku na Politechnice Wrocławskiej. Celem Koła jest podnoszenie kwalifikacji i świadomości z zakresu fizyki budowli, efektywności energetycznej, budownictwa zrównoważonego oraz wykorzystywania odnawialnych źródeł energii w budownictwie. Członkowie Koła realizują swoje cele poprzez podnoszenie własnych kwalifikacji, udział w projektach, badaniach naukowych i wydarzeniach specjalnych, organizowanie warsztatów oraz spotkań czy współpracę z firmami i kołami naukowymi zajmującymi się podobną tematyką na innych wydziałach czy uczelniach.

Adres e-mail: restart@pwr.edu.pl

Facebook: https://www.facebook.com/KNRESTART

Koło zrzesza studentów-pasjonatów interesujących się zagadnieniami związanymi z infrastrukturą kolejową. Wiedzę na ten temat poszerzamy zarówno poprzez wspólne spotkania Koła, na których odpowiadamy na frapujące nas pytania, jak i wyjazdy w miejsca, które w sposób praktyczny pogłębiają zakres naszych zainteresowań.

Strona internetowa: www.kolo1435.pwr.wroc.pl

newway.jpg

Koło Naukowe NEWWAY ma na celu zrzeszać studentów zainteresowanych inżynierią materiałową i procesami budowlanymi. Dzięki współpracy z Kadrą Katedry Inżynierii Materiałów i Procesów Budowlanych możliwa jest działalność i rozwój studentów w zakresie:

• badań i analizy właściwości materiałów budowlanych,
  • planowania i analizy procesów budowlanych,
  • technologii BIM,
  • metod komputerowych i sztucznej inteligencji,
  • zagadnień BHP w budownictwie.

Adres e-mail: knnewway@gmail.com

Facebook: www.facebook.com/Koło-Naukowe-NewWay

Nadrzędnym celem działalności jest pogłębianie wśród członków Koła wiedzy z zakresu inżynierii budowlanej, a w szczególności konstrukcji betonowych.

Głównym celem stawianym sobie przez członków koła jest pogłębianie wiedzy z zakresu mechaniki konstrukcji oraz rozwijanie umiejętności obsługi oprogramowania wykorzystującego system algebry komputerowej oraz wspomagającego obliczenia numeryczne.

Adres e-mail: pwr.knm@gmail.com

mlodzi_menadzerowie_budownictwa_logo.jpg

Jesteśmy Kołem Naukowym z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego działającym od 2010 roku. Naszym głównym celem jest zdobywanie, poszerzanie i wykorzystywanie zdobytej wiedzy w praktyce. Organizujemy szkolenia i wyjścia na budowę oraz realizujemy różnorodne projekty, z których mogą skorzystać wszyscy studenci z naszego wydziału.

Adres e-mail: knmmb@pwr.edu.pl

Strona internetowa: www.knmmb.pwr.edu.pl

Facebook: www.facebook.com/MMB.PWr

Pogłębianie znajomości wybranych problemów projektowania i budowy mostów, pogłębianie wiedzy teoretycznej z zakresu wymiarowania konstrukcji mostowych, doskonalenie metod obliczeniowych, uczestnictwo w konferencjach naukowych, udział w konkursach mostowych, uczestnictwo w badaniach naukowych, organizacja spotkań naukowych z firmami i zakładami budowlanymi, organizacja wycieczek technicznych.

Adres e-mail: mlodzimostowcy@pwr.edu.pl
                      kn.mlodzi.mostowcy@pwr.edu.pl

Facebook: www.facebook.com/knmlodzimostowcy

Działalność naukowa koła skupiona jest wokół tematyki szeroko rozumianej geotechniki, zwłaszcza fundamentowania, budownictwa podziemnego i inżynierii miejskiej. W ramach tej tematyki organizowane są seminaria, prezentacje, wyjazdy techniczne. Studenci biorą również udział w konferencjach.

Adres e-mail: knmole@pwr.edu.pl

Strona internetowa: www.facebook.com/KoloNaukoweMoleWbLiwPWr

Nadrzędnym celem działalności jest pogłębianie wśród członków KN wiedzy z zakresu inżynierii budowlanej, a w szczególności konstrukcji metalowych oraz promocja Politechniki Wrocławskiej i Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego.

Celem działania koła jest zapoznanie studentów z nowoczesnymi technikami badań mikrostruktury materiałów kompozytowych, tj. rentgenowska mikrotomografia komputerowa, nanoindentacja etc., nauka o właściwościach materiałów kompozytowych: budowlanych oraz biomedycznych, geomateriałów, biomateriałów etc., wprowadzenie do metod modelowania wielkoskalowego: mikromechaniki oraz teorii homogenizacji oraz poszerzanie wiedzy i poznawanie nowych programów do obliczeń i symulacji numerycznych procesów w materiałach kompozytowych.

Pogłębianie wiadomości oraz z zakresu komunikacji szeroko rozumianej.  Podejmowanie prób rozwiązania problemów komunikacyjnych. Udział w programach badawczych zaprzyjaźnionych organizacji. Przedstawianie zagadnień związanych z komunikacją miejską, błędami w rozwiązaniach komunikacyjnych  Prezentowanie rozwiązań, które mogą być inspiracją do naprawy popełnionych błędów w układach komunikacyjnych.

Facebook: www.facebook.com/skik.pwr