Program stypendialny dla ukraińskich studentek kierunków STEM

Data: 31.03.2024 Kategoria: Programy

Fundacja Edukacyjna Perspektywy i firma Intel - w ramach wieloletniej współpracy na rzecz zwiększenia udziału kobiet w branży nowych technologii - ruszają z trzecią edycją programu stypendialnego dla dziewczyn w STEM (science, technology, engineering, mathematics).

Program stypendialny „New Technologies for Women – Ukraine” skierowany jest do kształcących się na terenie Polski ukraińskich studentek, doktorantek i absolwentek szkół średnich (rozpoczynających jesienią 2024 studia techniczne), które z powodu trwającej na Ukrainie wojny znajdują się w trudnej sytuacji materialnej/życiowej.

Na program składają się:

• 10-miesięczne stypendium finansowe w wysokości 12 000 zł brutto(wypłacane w dwóch ratach),
  • warsztaty z umiejętności technicznych i miękkichz ekspertami Intel Technology Poland, oraz udział w mentoringowym Programie Buddies, oraz bezpłatny udział w Perspektywy Women in Tech Summit  2025,
  • największym w Europie i Azji wydarzeniu dla kobiet w STEM, Tech & IT.

Do programu  “New Technologies for Women - Ukraine” mogą aplikować:

• pochodzące z Ukrainy studentki oraz doktorantki kształcące się na polskich uczelniach technicznych i uniwersyteckich na kierunkach STEM (lista uczelni i kierunków),
  • pochodzące z Ukrainy absolwentki liceum, rozpoczynające studia w obszarze STEM w roku akademickim 2024/2025,
  • kandydatki powinny znać język angielski w stopniu komunikatywnym,
  • posiadać status studentki/doktorantki przez cały następny rok akademicki,
  • dołączyć zaświadczenie z uczelni potwierdzające status studentki/doktorantki.

Zgłoszenia do programu przyjmowane są do 30 czerwca 2024 r.

Więcej o programie:  www.stypendiadladziewczyn.pl/ukraine/.