Program stypendialny L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki

Data: 19.03.2024

Ruszył nabór zgłoszeń do 24 edycji programu stypendialnego L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki. Jego celem jest promowanie kobiet w nauce i wspieranie ich badań. Wnioski można składać do 5 maja.

Program L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki adresowany jest do badaczek znajdujących się zarówno na początkowym, jak i zaawansowanym etapie kariery. Badaczki mogą zgłaszać swój dorobek naukowy w takich obszarach, jak: nauki przyrodnicze, medyczne i nauki o zdrowiu, rolnicze, ścisłe czy inżynieryjno-techniczne (m.in. medycyna, biologia, fizyka, chemia i biotechnologia). Przy ocenie jury będzie brało pod uwagę m.in. dotychczasowe osiągnięcia naukowe, oryginalność prowadzonych badań, nowatorskie podejście do zagadnienia oraz możliwość praktycznego wykorzystania wyników badań.

Inicjatywa adresowana jest do naukowczyń prowadzących przełomowe badania w zakresie nauk o życiu. O stypendia można ubiegać się w jednej z trzech kategorii: magistranckiej, doktoranckiej i habilitacyjnej. Spośród najlepszych kandydatek wyróżnionych zostanie sześć, którym przyznane zostaną:

• 3 stypendia habilitacyjne w wysokości 40 tys. zł;
  • 2 stypendia doktoranckie w wysokości 35 tys. zł;
  • 1 stypendium magistranckie w wysokości 25 tys. zł.

Dodatkowo, każda ze stypendystek otrzyma nagrodę od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w postaci refundacji udziału w zagranicznej konferencji naukowej (na terenie Europy) do kwoty 15 tys. zł.

Zgłoszenia należy przesłać do 5 maja za pośrednictwem platformy www.forwomeninscience.com.