Studencki Konkurs Nagroda Jamesa Dysona

Data: 17.03.2024

James Dyson poszukuje pomysłów, które zmienią świat – ruszyła nowa edycja międzynarodowego konkursu skierowanego do studentów kierunków inżynierskich.

Trwają zapisy do tegorocznej edycji międzynarodowego Konkursu Nagroda Jamesa Dysona prowadzonego przez Fundację Jamesa Dysona. Konkurs skierowany jest do studentów inżynierii związanych z dziedziną projektowania. Młodzi inżynierowie mogą już teraz zgłaszać swoje nowatorskie wynalazki rozwiązujące palące, rzeczywiste problemy.

Pomysły młodych wynalazców mają potencjał globalnego oddziaływania

Otwarty dla wszystkich studentów oraz niedawnych absolwentów inżynierii i projektowania konkurs ma na celu wyłonienie ambitnych projektów, które dotyczą kwestii globalnych – od diagnozy raka po klęski żywiołowe. Wśród dotychczasowych międzynarodowych zwycięzców, którzy zdobyli globalne uznanie, znaleźli się m.in. terenowa przyczepa do ratowania rannych w strefach konfliktu, inteligentny opatrunek z czujnikiem oceniającym przebieg gojenia się rany na podstawie pomiaru poziomu pH, farba wykonana ze szkła pochodzącego z recyklingu, która znacznie zmniejsza zapotrzebowanie na klimatyzację oraz urządzenie do kontrolowania krwawienia z ran kłutych.

Ocena zgłoszeń

Zgłoszenia są najpierw oceniane na poziomie krajowym przez panel zewnętrznych sędziów i inżyniera Dyson. Każdy rynek wybiera krajowego zwycięzcę i dwóch krajowych laureatów. Spośród tych zwycięzców panel inżynierów Dyson wybiera następnie międzynarodową listę 20 najlepszych zgłoszeń. 20 najlepszych projektów jest następnie ocenianych przez Sir Jamesa Dysona, który wybiera międzynarodowych zwycięzców.

Nagroda

• Międzynarodowi zwycięzcy, wybrani przez Sir Jamesa Dysona, otrzymają nagrody w wysokości do 151 400 zł.
  • Zdobywcy drugiego miejsca na arenie międzynarodowej otrzymają 25 200 zł.
  • Każdy krajowy zwycięzca otrzymuje 25 200 zł.

Termin składania wniosków upływa o północy 17 lipca 2024.

Jak wziąć udział

Kandydaci zgłaszają się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej Konkursu Nagroda Jamesa Dysona: KONKURS NAGRODA JAMESA DYSONA. Uczestnicy powinni wyjaśnić, czym jest ich wynalazek, jak działa i jaki jest proces jego rozwoju. Najlepsze zgłoszenia rozwiązują rzeczywisty problem, są jasno wyjaśnione, pokazują iteracyjny rozwój, dostarczają dowodów na prototypowanie i zawierają zdjęcia pomocnicze oraz wideo.