Konkurs Kół Naukowych KoKoN 2022

Data: 24.09.2022

kokon_2022.png

Zapraszamy do udziału w konkursie dedykowanym kołom naukowym, w którym zostaną wyłonione najlepsze projekty studenckie.

Kategorie:

• Projekt Inżynierski

Dotyczy projektów, w których połączone ze sobą elementy, mechanizmy i systemy tworzą spójne i sprawne konstrukcyjnie urządzenie, budowle, maszyny czy pojazdy.

• Badania Naukowe

Zakres obejmuje projekty badawcze w obszarach: technologie materiałowe, chemia, biotechnologia, fizyka, matematyka, technologie kosmiczne i satelitarne.

• Edukacja

Dotyczy kół naukowych, które w swoich działaniach podejmują się rozpowszechniania wiedzy z zakresu danej dziedziny, celem zwiększania świadomości lub popularyzacji nauki.

• Działania Społeczne

Zakres obejmuje projekty, których realizacja jest odpowiedzią na wyzwania współczesnego świata oraz przeciwdziała wykluczeniu społecznemu.

• Cyfryzacja

Obejmuje projekty informatyczne w zakresie informatyki i cyfryzacji.

• Innowacja i Nowe Technologie w Ekologii i Ochronie Środowiska

Dotyczy projektów, które rozwiązały problem lub realizowały rozwiązania innowacyjne w obszarze nauk technicznych w aspektach ekologii i ochrony środowiska, z uwzględnieniem zagadnień czystej energii i powietrza. Kategoria obejmuje również zaawansowane rozwiązania w technologii.

• FUT Favourite

Internauci wybierają trzy najciekawsze w ich opinii projekty ze wszystkich zgłoszonych, z których następnie Kapituła konkursowa wybiera zwycięzcę.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: KoKoN | FUT - Forum Uczelni Technicznych

Dodatkowe dokumenty wymagane do przesłania wraz ze zgłoszeniem:

Dodatkowo wraz ze zgłoszeniem należy przesłać prezentację o projekcie (przygotowaną w formacie pttx lub pdf, od 3-8 stron).

Komplet dokumentów należy przesłać do 07.10.2022 r. na adres: kokon@fut.edu.pl.

Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone podczas Gali Finałowej, która odbędzie się 22.10.2022 r. w Strefie Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej.

Organizatorem ogólnopolskiego konkursu KoKoN jest Forum Uczelni Technicznych.